Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Ponowne wyróżnienie w rankingu Perspektyw
Dołącz do Nas
Nasze liceum to przede wszystkim uczniowie
Nastrój się do nauki
Podręczniki 2021/2022

Zespół rozpoczął regularne próby i występy od listopada 2003 roku. Było to możliwe dzięki pomocy dyrektora Wieluńskiego Domu Kultury Henryka Gajęckiego, który udostępnił salę, sprzęt i instruktora oraz dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki Zbigniewa Wiśniewskiego, który z kolei patronował grupie młodzieży ze strony szkoły. Dlatego przy okazji występów zespół prezentuje się jako młodzież I LO działająca przy WDK.

Od początku istnienia TNNR (skrót zaproponował Przemek Chmielewski) aktywnie uczestniczy w życiu szkoły, miasta, powiatu i województwa. Zaczynali od imprez szkolnych takich jak "BUDA" a obecnie biorą udział w konkursach i festiwalach powiatowych i wojewódzkich. Chętnie również uczestniczą w imprezach wieluńskich (Dni Wielunia, WOŚP, festyny WDK itp.) oraz tych, w których uczestniczy WDK (festyny w Konopnicy, Ostrówku, z okazji 900-lecia Rudy).

Zespół nie nastawia się na wielką karierę estradową ale ma też kilka sukcesów:

  • nagrodę główną oraz czołowe miejsca na festiwalu "Warta Song" w Działoszynie;
  • grad nagród w pierwszej i drugiej oraz trzeciej edycji Powiatowego Festiwalu Poezji Śpiewanej "Między Strychem a Piwnicą"
  • wielokrotnie pierwsze miejsca w Powiatowym Festiwalu Piosenki Załęcze Wielkie.
  • nasza wokalistka Justyna Dłubek dotarła do wojewódzkich eliminacji 51 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - Turnieju Poezji Śpiewanej w Łodzi.

Głównym problemem zespołu jest zmieniający się skład. Specyfiką szkoły jest jej kadencyjność a więc systematycznie co roku grupa przeżywa wymianę części wykonawców. W dużym stopniu utrudnia to dobór repertuaru i znaczącą progresję warsztatową. Często na występy zapraszani są również byli członkowie zespołu oraz przyjaciele. Szukane są również talenty wśród młodzieży, która uczy się dopiero w gimnazjach. To inwestowanie w przyszłość.

Największe "gwiazdy", które występowały w TNNR to: Marcin Moździerz, Szymon "Myszy" Matlak, Marek Olszewski, Arek Drapiewski, Kaśka Bieniek, Martyna Sztandera, Ania Marczak, Ania Grabowska, Bartek Wilk, Iza Spaleniak, Michalina Tobis, Michał Duda, Tybek Łuczak, Mateusz Żak, Adrian Michałczyk oraz gościnnie Dominik "Pilnik" Suligowski.

Repertuar zespołu jest bardzo urozmaicony: do muzyki prawie poważnej, poprzez lekko jazzującą, popową do rockowej. Nie zawsze łatwo wpadająca w ucho. Poszukiwane są również utwory trudne wymagające więcej pracy ale za to bardzo efektowne estradowo, lepiej pokazujące możliwości.
Od początku opiekunem zespołu jest Mirosław Szymul a instruktorem muzycznym ze strony WDK jest Ryszard Zawadzki. Młodzież korzysta również z pomocy Iwony Kani, Zofii Szymanek, Janusza Kawuli, Zbigniewa Szpikowskiego, Krzysztofa Siudmaka i Jarosława Strzały.

 baner dla bartka zmudzinskiego srebrna tarcza 2017pnwm2baner bezpieczne wakacje  uwagalogo kulisynexera