Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Ponowne wyróżnienie w rankingu Perspektyw
Dołącz do Nas
Nasze liceum to przede wszystkim uczniowie
Nastrój się do nauki
Podręczniki 2016/2017

Na zamku w Golubiu-Dobrzyniu (30.11.-2.12.2018 r.) w województwie kujawsko-pomorskim odbył się finał 43 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkolnej, zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałków Województw.


        Wśród uczestników tego konkursu znalazło się także dwoje uczniów I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu: Julia Tomczak (3g) i Mateusz Świderski (3b).
        Po zwycięstwie we wcześniejszych  eliminacjach wojewódzkich, w zamkowych komnatach Anny Wazówny w mieście nad Drwęcą, nasi reprezentanci zmierzyli się na słowa z najlepszymi oratorami z całej Polski. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników finałowych zmagań, jury konkursowe zakwalifikowało obydwoje naszych uczniów  do ścisłego finału, w którym zdobyli  nagrody oraz tytuły laureatów: Julka uplasowała się na IV pozycji, zaś Mateusz na miejscu V.  Nasi laureaci na golubskim zamku  zaprezentowali zgodnie z regulaminem
2 przygotowane wcześniej teksty o tematyce krajoznawczej (jeden 10-minutowy, a drugi 15-minutowy) oraz w ścisłym finale 3-minutową improwizację na wylosowany temat (bez przygotowania). Oprócz właściwego doboru tematyki przemówień i limitu czasu, jurorzy oceniali m.in.: poprawność językową, dykcję, konstrukcję wypowiedzi, płynność i poprawność wyrażania się, a także sugestywność i kontakt ze słuchaczami. Uczniów do konkursu tradycyjnie już przygotował geograf i krajoznawca Paweł Packi.
          Udział młodzieży w tego typu krajoznawczych  potyczkach jest nie tylko wspaniałą wizytówką szkoły, ale też formą promocji miasta i powiatu wieluńskiego w Polsce.        
          Podczas pobytu w Golubiu-Dobrzyniu uczestnicy finałowego konkursu m.in. wysłuchali recitalu Zespołu Muzyki Dawnej, zwiedzili zamek oraz odwiedzili grób Zygmunta Kwiatkowskiego – pomysłodawcy konkursów krasomówczych na golubskim zamku.

Zdjęcia...

  srebrna2017pnwm2  uwaga  logo kulisy