Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Ponowne wyróżnienie w rankingu Perspektyw
Dołącz do Nas
Nasze liceum to przede wszystkim uczniowie
Nastrój się do nauki
Podręczniki 2016/2017

14 listopada 2018 r. na zaproszenie nauczyciela geografii Pawła Packiego przybył do naszej szkoły Tadeusz Orlik, na co dzień górski przewodnik turystyczny, człowiek zwyczajny-niezwyczajny. Mając 65 lat, postanowić spełnić swoje marzenie i wybrać się w najwyższe góry świata, w Himalaje. Podczas tej niesamowitej wyprawy poznał tradycje i obyczaje mieszkańców Katmandu, posmakował regionalnej kuchni nepalskiej i wszedł na kilka szczytów leżących powyżej 6000 m n.p.m., m.in. na Island Peak, który z Dingboche rzeczywiście wygląda jak samotna wyspa leżąca pośród lodu. Ponadto „zaliczył” Ama Dablam, jeden z najbardziej charakterystycznych szczytów w okolicy Mount Everestu i Kala Pattar, z którego roztaczają się  fantastyczne widoki.
       Pan Tadeusz podzielił się z młodzieżą I LO swoimi wrażeniami z wysokogórskiej wyprawy; zaprezentował też niezwykłe fotografie i film nakręcony podczas himalajskich wędrówek. Zaintrygował zebranych w szkolnej świetlicy uczniów swoją pasją wędrowania po górach i pokazał, że warto dążyć do spełniania swych marzeń. Bo dzięki nim ma się w życiu cel i jest się człowiekiem szczęśliwym.

Galeria...

  srebrna2017pnwm2  uwaga  logo kulisy