Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Ponowne wyróżnienie w rankingu Perspektyw
Dołącz do Nas
Nasze liceum to przede wszystkim uczniowie
Nastrój się do nauki
Podręczniki 2016/2017

W dniu 16 kwietnia 2018 r. odbył się zorganizowany przez naszą szkołę III Międzynarodowy Konkurs Matematyczno – Fizyczny im. Ilony Nosal – Nowikow i Kazimierza Czaplińskiego.

Do zawodów pisemnych rozgrywanych w języku angielskim przystąpiło ponad 70 uczniów szkół średnich z Polski i zaprzyjaźnionych szkół zagranicznych z: Chorwacji (Varażdin, Ludbreg), Łotwy (Grobina) oraz Ukrainy (Lwów, Kijów).
W kategorii szkoła zagraniczna laureatami zostali:
•    Emīls Zukulis z Grobiny – I miejsce
•    Dāvids Vorobjovs z Grobiny – II miejsce
•    Danijel Gašparić z Varazdinu – III miejsce
W kategorii szkoła macierzysta laureatami zostali:
•    Michał Lemański z 3a – I miejsce
•    Konrad Ratowski z 3f – II miejsce
•    Weronika Raducka z 3a – III miejsce
W kategorii szkoła zewnętrzna z Polski laureatami zostali:
•    Michał Kępa z IX LO w Częstochowie – I miejsce
•    Kacper Karoń z IV LO w Sosnowcu – II miejsce
•    Michał Doros z PLO 3 w Opolu – III miejsce                                                                                                                     •    Marcin Knapik z IX Lo w Częstochowie – III miejsce
Dla laureatów organizatorzy przygotowali cenne nagrody:
•    drukarki za I miejsce
•    torba na laptopa oraz solarny Powerbank za II miejsce
•    głośnik bezprzewodowy Bluetooth wraz z słuchawkami za  III miejsce
Nagrody otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu.
W ciągu 2 godz. należało rozwiązać 15 zadań z matematyki i 15 zadań z fizyki obejmujących cały program tych przedmiotów realizowanych w liceum. Najwyższy wynik spośród wszystkich uczestników, który wynosił 22 punkty na 30 możliwych, uzyskali: Michał Lemański oraz Michał Kępa. Po zmaganiach testowych zaproszono uczniów na obiad i wykład „Piękna i Bestia” - czyli muzyka i matematyka, poprowadzony przez dr. Zdzisława Spychałę.

 

Galeria...

  srebrna2017pnwm2  uwaga  logo kulisy