Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Ponowne wyróżnienie w rankingu Perspektyw
Dołącz do Nas
Nasze liceum to przede wszystkim uczniowie
Nastrój się do nauki
Podręczniki 2016/2017

12 kwietnia 2018 r. w Muzeum Geologicznym Uniwersytetu Łódzkiego odbył się finał 19 Konkursu Wiedzy Geograficznej i Turystyczno-Krajoznawczej o Województwie Łódzkim „Województwo w sercu Polski”. Jego organizatorem był Instytut Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego. Zakres tematyczny Konkursu obejmował zagadnienia z geografii, historii, przyrody, kultury oraz aktualnych wydarzeń w województwie łódzkim w jego obecnych granicach administracyjnych.
        Pierwszy etap rywalizacji, do którego przystąpiło niemal 100 uczniów
z kilkudziesięciu szkół ponadgimnazjalnych, odbył się 8 marca w auli im. prof. Stanisława Liszewskiego Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Test ten wyłonił najlepszych 11 znawców własnego województwa, którzy 12 kwietnia 2018 r. spotkali się ponownie, tym razem w wielkim finale.
        Zadaniem finalistów było m.in. na podstawie okazywanych fotografii rozpoznawanie postaci związanych z naszym województwem, zabytków, parków krajobrazowych, pomników przyrody, zbiorników wodnych, rzek, herbów miast i powiatów. Bardzo ciekawą a zarazem widowiskową konkurencją zawodów było wcielanie się uczniów w rolę przewodników i „oprowadzanie” grup wycieczkowych po wylosowanych wcześniej miastach województwa łódzkiego.
        Po zakończeniu wszystkich zadań jury, złożone ze specjalistów z zakresu geografii i turystyki regionu łódzkiego, ogłosiło wyniki i nazwiska 3 laureatów, którzy zgodnie z uchwałą Senatu Uniwersytetu Łódzkiego będą przyjmowani na dowolny kierunek Wydziału Nauk Geograficznych UŁ z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.  
        Wśród trzech najlepszych znawców naszego województwa znaleźli się dwaj uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki
w Wieluniu: Hubert Musiała (2a) –  I miejsce i Adam Chmielecki (3a) – miejsce III, którzy do finałowych zmagań przygotowywali się pod kierunkiem nauczyciela geografii – Pawła Packiego. Nasi uczniowie, oprócz indeksów na UŁ, otrzymali także dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów
i sponsorów konkursu.

Galeria

  srebrna2017pnwm2  uwaga  logo kulisy