Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Ponowne wyróżnienie w rankingu Perspektyw
Dołącz do Nas
Nasze liceum to przede wszystkim uczniowie
Nastrój się do nauki
Podręczniki 2016/2017

4 grudnia 2017r. odbyła się  w naszej szkole wyjątkowa lekcja historii. Z niezwykłą pasją o losach policjantów II RP opowiadał prezes stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939,  Jarosław Olbrychowski.

Opowiadał o etosie zawodu policjanta dawniej i dzisiaj. Podkreślał, że dla każdego  policjanta, mimo upływu czasu najważniejsze wartości – "Bóg, Honor, Ojczyzna" pozostają niezmienne. Prezes stowarzyszenia podkreślił, że trzy miejsca zbrodni popełnionej na polskiej ludności – Ostaszków, Kalinin, Miednoje nierozerwalnie są związane z etosem służby funkcjonariuszy PP. To tam zginęło blisko 8 tysięcy funkcjonariuszy Policji Państwowej, każdy poprzez strzał w tył głowy.  W dalszej części spotkania zaproszeni goście zwiedzili Izbę Historii Szkoły. W spotkaniu brali udział uczniowie klasy 1d, 2e i 2g oraz członkowie stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939, a także  komisarz Rafał Płóciennik.

Zdjęcia...

  srebrna2017pnwm2  uwaga  logo kulisy