Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Ponowne wyróżnienie w rankingu Perspektyw
Dołącz do Nas
Nasze liceum to przede wszystkim uczniowie
Nastrój się do nauki
Podręczniki 2016/2017

W dniu 30 listopada 2017 r. burmistrz Wielunia zaprosił do ratusza uczennice klasy 2g naszej szkoły, Michalinę Krzemianowską i Julię Tomczak wraz z ich opiekunem , aby osobiście pogratulować im niezwykłego osiągnięcia, jakim jest zdobycie przez nie tytułów laureatek XLII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkolnej. Pan Paweł Okrasa dostrzegł wielką rolę, jaką pełni ten konkurs – konkurs, który zwraca uwagę młodzieży na potrzebę pielęgnacji naszego języka ojczystego, kształtuje w młodych ludziach szacunek do ojczystej ziemi, pobudza zamiłowanie do pięknego i sugestywnego mówienia oraz uczy umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli.
Dodajmy, że dzięki Michalinie i Julce, podczas ich wystąpień oratorskich na golubskim zamku Anny Wazówny, znowu było głośno w Polsce o Wieluniu i wieluńskim I Liceum Ogólnokształcącym  im. T. Kościuszki.

Fotogaleria...

  srebrna2017pnwm2  uwaga  logo kulisy