Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Ponowne wyróżnienie w rankingu Perspektyw
Dołącz do Nas
Nasze liceum to przede wszystkim uczniowie
Nastrój się do nauki
Podręczniki 2020/2021

Kacper Kiedos, Marcel Kijanka i Paweł Klecha, tegoroczni maturzyści, zdobyli I miejsce w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości 2019 w kategorii usprawnień softwarowo-technicznych. Uzyskali tytuł Młodego Innowatora w roku szkolnym 2018/2019 oraz indeks na kierunki informatyczne renomowanych, polskich uczelni technicznych.

24 maja br., absolwenci godnie reprezentowali naszą szkołę podczas regionalnego etapu Konkursu Naukowego E(x)plory w Łodzi. Uzyskali akredytację na finał konkursu podczas Gdynia E(x)plory Week, który odbędzie się w dniach 23-25 października 2019r. oraz nagrodę specjalną Urzędu Miasta Łodzi za innowację społeczną.

Uczniowie stworzyli aplikację „LORM”, która jest pierwszym, bezpłatnym, bardzo wygodnym narzędziem do nauki języka dotykowego, opierającym się na tzw. alfabecie Lorma. Aplikacja ułatwia porozumiewanie się osób pełnosprawnych z osobami głuchoniewidomymi. Umożliwia naukę i komunikację w języku polskim, niemieckim i angielskim. Została bardzo wysoko oceniona przez Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym. Aplikacja działa na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android. Możliwa do pobrania w Sklepie Google Play.

Opiekunem pracy była profesor oświaty Zenona Stojecka.

Galeria

  srebrna2017pnwm2  uwaga  logo kulisynexera