Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Ponowne wyróżnienie w rankingu Perspektyw
Dołącz do Nas
Nasze liceum to przede wszystkim uczniowie
Nastrój się do nauki
Podręczniki 2020/2021

W środę, 17 kwietnia 2019 r. w Łodzi odbył się etap regionalny IV Turnieju Debat Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej.
Uczestniczył w nim oczywiście nasz zespół, tym razem w składzie: Anna Janik, Patrycja Kańtoch, Michalina Krzemianowska (wszystkie 3g) oraz Patryk Mariański (IIa). Tematyka - tezy dabat turniejowych - brzmiały:
1.  Niepowodzenie polityki gospodarczej dekady Edwarda Gierka było głównym źródłem upadku systemu komunistycznego w Polsce.
2.  Bez opozycji przedsierpniowej nie powstałaby „Solidarność”.
3.  Wprowadzenie stanu wojennego skutecznie spacyfikowało nastroje opozycyjne w społeczeństwie polskim.
4.  Okrągły stół był najlepszym możliwym sposobem wyjścia z komunizmu w Polsce.
5.  Upadek muru berlińskiego najlepiej spełnia rolę symbolu końca komunizmu w Europie Środkowo-Wschodniej.
Uczestniczące w Turnieju zespoły zostały rozlosowane do dwóch grup. Nasi debatanci z wyraźną przewagą (3:0 w punktach sędziowskich) rozstrzygnęli debaty z drużynami XXIX LO z Łodzi oraz I LO z Kutna. W półfinale mierzyliśmy się z ubiegłorocznymi mistrzami z LO z Ostrzeszowa i po pełnej emocji debacie ... przyszło nam walczyć o trzecie miejsce w małym finale. Naszymi oponentami, po raz drugi tego dnia, był zespół I LO z Kutna. Nie było niespodzianki i po raz kolejny w historii Turnieju Debat Historycznych IPN znaleźliśmy się na podium. Pierwsze miejsce przypadło Pijarskiemu LO z Łowicza, a drugie I LO z Ostrzeszowa.
Był to pożegnalny turniej naszych debatantek -  Anna Janik, Patrycja Kańtoch, Michalina Krzemianowska z klasy IIIg za kilka dni pożegnają się z nami i po krótkiej przerwie przystąpią do egzaminu maturalnego. Trzymamy kciuki!

Zdjęcie

  srebrna2017pnwm2  uwaga  logo kulisynexera