Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Ponowne wyróżnienie w rankingu Perspektyw
Dołącz do Nas
Nasze liceum to przede wszystkim uczniowie
Nastrój się do nauki
Podręczniki 2020/2021

W czwartek  11 kwietnia, młodzi krwiodawcy z I LO im. T.Kościuszki, po raz kolejny w tym roku, wzięli udział w akcji honorowego krwiodawstwa "Młoda krew ratuje życie".  Warto przypomnieć, że od dawców, prócz spełnienia kryteriów pełnoletności i wyrażenia woli, wymaga się także spełnienia wymagań medycznych potwierdzonych przez lekarza.
Ekipa wyjazdowa Punktu Pobrań w Wieluniu RCKiK w Łodzi przyjęła 22 chętnych do oddania krwi, z których po badaniu lekarskim do pobrania zakwalifikowano ostatecznie 17 dawców.  Łącznie pobrano od nich 7,650 l bezcennego leku.
Była to ostatnia akcja HDK organizowana przez Dominikę Grobelną i Wiktorię Przybylską z klasy IIIe - koordynatorki młodzieżowe akcji w naszej szkole. Dominiko, Wiktorio - dziękujemy i trzymamy kciuki za wasz maturalny sukces!
Kolejna akcja "Młoda krew ..." w I LO planowana jest na 12 czerwca (środa).

Galeria

  srebrna2017pnwm2  uwaga  logo kulisynexera