Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Ponowne wyróżnienie w rankingu Perspektyw
Dołącz do Nas
Nasze liceum to przede wszystkim uczniowie
Nastrój się do nauki
Podręczniki 2020/2021

Tegoroczne zawody finałowe VII MPDO, które odbywały się w Poznaniu 6 i 7 kwietnia, jak co roku skupiły elitę zespołów debatowych z całego kraju. Co ważne, po raz trzeci w historii odbywały się z udziałem zespołu I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. W tym roku w MPDO reprezentowali nas zwycięscy grupy eliminacyjnej: Michalina Krzemianowska (IIIg), Patrycja Kańtoch (IIIg), Patrycja Piśla (IIc) i Mateusz Świderski (IIIb).
Najliczniejszą reprezentację, już tradycyjnie, wywalczyły w eliminacjach największe ośrodki debatanckie - Warszawa (sześć drużyn), Kraków (sześć drużyn), Poznań (cztery drużyny), Konin (dwie) Tarnów (dwie). Po jednym zespole wprowadziły: Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Katowice, Olsztyn, Działdowo, Lubliniec, Ostrzeszów, Zabrze, Inowrocław, Dębica i Wieluń.Rozgrywka finałowa VII MPDO odbywała się w systemie przegrywający odpada. Losowanie par miało zatem kluczowe znaczenie. Los postawił przed naszym zespołem drużynę I LO z Inowrocławia - jak się potem okazało wicemistrzów tegorocznej edycji. Sędziowie wskazali zwycięstwo naszych oponentów 18:12.
Satysfakcji naszej drużynie dostarczyła bardzo dobra debata, a także fakt, że na pudle tegorocznego MPDO znalazł się zespół, który pokonała w fazie eliminacyjnej - VII LO z Poznania. Tytuł mistrzowski wywalczyli debatanci z III LO z Tarnowa.

Zdjęcia...

  srebrna2017pnwm2  uwaga  logo kulisynexera