Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Ponowne wyróżnienie w rankingu Perspektyw
Dołącz do Nas
Nasze liceum to przede wszystkim uczniowie
Nastrój się do nauki
Podręczniki 2020/2021

4 kwietnia 2019 r. zakończył się trwający kilkanaście tygodni III Międzyklasowy Turniej Debat Oksfordzkich o Mistrzostwo Szkoły, w którym udział wzięło 9 reprezentacji klas pierwszych i drugich. W pojedynku o III miejsce spotkały się zespoły z klas: 2a i 2d. Stronę propozycji wylosowała klasa 2a, zaś opozycją była 2d. Teza pojedynku brzmiała: „Warto mieć zaufanie do innych ludzi”. W uznaniu jurorów nieco lepszą okazała się drużyna klasy 2a, która zdobyła brązowy medal.

 W pojedynku finałowym tezy „Na Mierzei Wiślanej powinien powstać kanał żeglugowy” bronił zespół klasy 2e, zaś oponentkami były uczennice klasy 1b. Po niezwykle pasjonującym pojedynku na argumenty słowne, stosunkiem głosów jurorskich 33:20, zwyciężyły przedstawicielki klasy 1b i wywalczyły złote medale, zdobyły puchar oraz tytuł mistrza szkoły w debatach oksfordzkich na rok szkolny 2018/2019. Drużynie klasy 2e przypadły medale srebrne.

Dodatkowo zwycięzcy otrzymali z rąk dyrektora szkoły nagrody ufundowane przez Radę Rodziców I LO, zaś wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w szkolnych debatach – pamiątkowe dyplomy. Uhonorowano również wyróżniających się mówców : Joannę Bogus (1b), Katarzynę Wilk (2e), Dżesikę Betkę (1c), Krzysztofa Borkowskiego (1g) i Martę Ochwatowską (2d). Na zakończenie organizator Turnieju podziękował Michalinie Krzemianowskiej, Annie Janik i Patrycji Kańtoch (wszystkie z klasy 3g) za pomoc
w przeprowadzeniu całej imprezy, wręczając im okazjonalne statuetki.
Składy najlepszych szkolnych zespołów III Międzyklasowego Turnieju Debat Oksfordzkich:
I miejsce – 1b: Kamila Czarna, Joanna Bogus, Patrycja Brzozowska, Alexsandra Jackson-Cole,
II miejsce – 2e: Maria Kowalczyk, Katarzyna Wilk, Weronika Dudzińska, Weronika Szmigiel,
III miejsce – 2a: Miłosz Majtyka, Patryk Mariański, Jakub Bogacz, Adrianna Zimoch,
IV miejsce – 2d: Julia Dąbrowna, Julia Kulig, Klaudia Kotala, Marta Ochwatowska.

Galeria

  srebrna2017pnwm2  uwaga  logo kulisynexera