Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Ponowne wyróżnienie w rankingu Perspektyw
Dołącz do Nas
Nasze liceum to przede wszystkim uczniowie
Nastrój się do nauki
Podręczniki 2020/2021

2 kwietnia 2019 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu odbyła się XX edycja konkursu turystyczno-geograficznego „Poznaj Chorwację”. Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów wśród niemal 30 uczestników zawodów. Po pisemnej części konkursowej do ścisłego finału jury zakwalifikowało 10 najlepszych znawców kraju nad Adriatykiem. Po zsumowaniu punktów z eliminacji i finału okazało się, że najlepiej Chorwację poznał Artur Wrzesiński z klasy 2e. Wśród pozostałych laureatów konkursu z I LO im. T. Kościuszki znaleźli się ponadto: Julia Kokocińska z klasy 1b (III miejsce), Marta Mowczan z 1a i Daria Karbowiak z 2e (ex aequo IV miejsce) oraz Wiktoria Oleszczyk (miejsce VI) i Mikołaj Machelski (VII). Na jubileuszowy XX konkurs konkursu wiedzy o Chorwacji przybyli: ambasador Republiki Chorwacji w Polsce pan Tomislav Vidošević oraz zwyciężczyni I edycji konkursu „Poznaj Chorwację” z 2000 r. Marta Strzelecka, absolwentka naszej szkoły.

Galeria...

  srebrna2017pnwm2  uwaga  logo kulisynexera